Voľné pracovné miesto - Odborný knihovník / Odborná knihovníčka

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, Lipová 3, Rožňava oznamuje, že má voľné pracovné miesto na pozíciu Odborný knihovník /odborná knihovníčka.

Pracovný pomer: doba určitá - 1 rok (s možnosťou opätovného predĺženia, resp. predĺženia na neurčitý čas)
Skúšobná doba: 3 mesiace
Druh pracovného pomeru: plný úväzok

Požadované kvalifikačné predpoklady:

•         SŠ vzdelanie knihovníckeho alebo príbuzného smeru s maturitou alebo
  •         VŠ vzdelanie minimálne I.stupňa knihovníckeho alebo humanitného smeru

Iné kritéria a požiadavky:

•         osobnostné a morálne predpoklady
  •         schopnosť pracovať v kolektíve
  •         empatia, flexibilnosť, samostatnosť, zodpovednosť, precíznosť a dôslednosť
  •         samostatnosť, zodpovednosť a dôslednosť
  •         počítačové zručnosti
  •         skúsenosti s prácou v knižnici výhodou
  •         ovládanie cudzieho jazyka výhodou (maďarský jazyk, anglický jazyk)

Iné požiadavky v súvislosti s obsadzovaným pracovným miestom:

•         bezúhonnosť (výpis z registra trestov nie starší ako 3 mesiace)
  •         zdravotná spôsobilosť (dokladovaná pred nástupom do zamestnania lekárskym potvrdením o telesnej a duševnej spôsobilosti)

Požadované doklady:

•         žiadosť o prijatie do zamestnania
  •         profesijný životopis
  •         motivačný list
  •         kópie dokladov o dosiahnutom vzdelaní
  •         písomný súhlas uchádzača so spracovaním osobných údajov pre potreby výberového konania podľa zákona č. 18/2018 Z.z. O ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

Plat:

• Základný (tarifný) plat je určený podľa zákona č.553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov, Nariadenia vlády SR č. 341/2004 Z. z., ktorým sa ustanovujú katalógy pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov a Prílohy č. 1  Nariadenia vlády SR č. 296/2022 Z. z., ktorým sa ustanovujú zvýšené stupnice platových taríf zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme pre 5. platovú triedu 839,50 eur, alebo pre 6.platovú triedu 919,50 eur zvýšený o započítanú odbornú prax.
  • Uchádzači/uchádzačky o túto pracovnú pozíciu môžu poslať svoju žiadosť spolu s požadovanými dokladmi na adresu organizácie: Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, Lipová 3, 048 01 Rožňava, alebo na emailovú adresu: riaditel@kniznica-rv.sk do  16.6.2024 (vrátane)

Predpokladaný nástup do pracovného  pomeru:  1.8. 2024

Na pracovný pohovor budú pozvaní len vybraní uchádzači, ktorí spĺňajú kvalifikačné a iné kritériá a požiadavky súvisiace s obsadzovaným pracovným miestom. Uchádzači budú kontaktovaní e-mailom.

Neprehliadnite

Prednáška Zdravie na tanieri St 12.2. / 8.00 a 9.00