Ako som vozil Nórov – Ondrej Sokol

Marec je už tradične spájaný s knihou. Pripomíname si ho na počesť Mateja Hrebendu, ktorý počas svojho života šíril medzi slovenským ľudom osvetu a motivoval ich čítať.
V pondelok 2.3.2020, v rámci Týždňa slovenských knižníc prijal pozvanie autor dvoch kníh „Ako som vozil Nórov“  Ondrej Sokol, ktorý po zrušení štúdijného odboru na VŠ odišiel pracovať ako vodič autobusu do Nórska.
Autorská beseda o živote v severskej krajine v kolekcii titulov Ako som vozil Nórov a Ako som vozil Nórov 2  priblížila širokej verejnosti povolanie, ktoré určite nezvládne každý a to už nehovoriac v cudzej krajine.  Ondrej Sokol zaujal úprimným, tak trochu sarkastickým a svojským humorom. Stretnutie s ním sa nieslo vo veľmi príjemnom a spontánnom duchu. Účastníci besedy mu kládli veľa otázok nielen o Nórsku a Nóroch, ale aj o výhodách a nevýhodách práce vodiča autobusu, či práce v zahraničí. Vďaka tomuto autorovi navštívilo knižnicu aj mnoho ľudí, ktorí nie sú čitateľmi našej knižnice.