Tibor Hujdič – Prečo je čítanie dôležité

Dňa 9.10.2019 sme v knižnici v dopoludňajších hodinách privítali slovenského propagátora detského čítania Tibora Hujdiča na besede pre deti pod názvom ,,Prečo je čítanie dôležité".
Tibor Hujdič alias „pán Mrkvička“ študoval sociálnu prácu na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Ako sociálny pracovník pracoval s deťmi. Založil Detské kníhkupectvo Mrkvička, zamerané na predaj kvalitných kníh pre deti a mládež. Vedie semináre pre knihovníkov o práci s detským čitateľom, semináre pre učiteľov o čitateľskej gramotnosti.
Podujatia boli realizované v rámci projektu Tajomstvá v literatúre III, ktoré z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia www.fpu.sk a bol hlavným partnerom projektu.

Aktivita Deň ľudovej rozprávky St 16.3./ 13:00